header
picture
BEATFEST 2012 aneb 50let značky MARSHALL - (17.10.2012)

Wanastowi Vjecy se poprvé zúčastní pravidelně se opakující hudební události, kterou je Beatfest. Tento „fest“ již notnou řádku let vždy v prosinci pořádá rádio Beat. Letošní Beatfest se ponese ve znamení jednoho výjimečného jubilea… Je to 50.let od založení jedné z nejslavnějších značek hudebních zesilovačů a jejich příslušenství - firmy Marshall.

Rober od samého počátku svého působení, ať už ve Wanastowkách nebo v Lucii, často hrál na tyto zesilovače a bedny, a pro zasvědcené nebude překvapením, že má ve své sbírce několik unikátních, a to nejen věkem, komponentů (zesilovačů a boxů) od této firmy. Jsme upřímně rádi, že WV byli k tomuto zajímavému projektu přizváni!

A co o tomto ročníku Beatfestu a jeho poselství píší pořadatelé:

Tuto „legendu“ před padesáti lety vymyslel anglický gentleman - Jim Marshall. Tento se původně nechtěl vůbec věnovat výrobě, ale pouze prodeji hudebních nástrojů. Traduje se, že až na dotaz kytaristy legendární kapely The Who: „proč také neprodáváš nebo nevyrábíš kytarové aparatury“, začal dovážet výrobky firmy Fender. Tyto byly ovšem velmi drahé, a tak se svými dvěma kamarády začali vyrábět vlastní zesilovače a reproboxy. Vznikl úplně nový zvuk, který svým způsobem změnil vývoj rockové muziky. Koneckonců plejáda slavných, které to „postihlo“ by byl nekonečný, ale pár jmen jen pro dokreslení: Jimi Hendrix, Eric Clapton, Zakk Wylde, Slash, Angus Young, …

… Tento fenomenální „vizionář“ bohužel letos umřel, a na jeho počest, a u příležitosti kulatého výročí společnosti Marshall se rádio Beat domluvilo při pořádání již zavedeného Beatfestu na spolupráci se zastoupením značky Marshall na českém trhu, společností Praha Music Center. Zúčastní se ho kapely a interpreti, kteří s oběma subjekty dlouhodobě spolupracují. Bohužel není možné, aby na tomto hudebním počinu vystoupili všichni, kteří si této značky váží, které tato značka ovlivnila, a kteří na tuto značku aparatury hrají… to by Beatfest 2012 možná trval až do nového roku 2013 :-). Po vzájemné dohodě se tohoto hudebního festivalu zúčastní „rovným dílem“ min. tyto formace:

KABÁT, WANASTOWI VJECY, BLUE EFFECT, KRUCIPUSK

08.12.2012 - 18:00hod - INCHEBA ARÉNA - VÝSTAVIŠTE PRAHA

Vstupenky v síti TicketportalKONTAKT NA MANAGEMENT

recenze, promo CD,
rozhovory s kapelou, koncerty
managementwanastowivjecy.cz

balíček pro novináře

copyright