header
Historie

Skupina Wanastowi Vjecy vznikla v březnu 1988 jako studiová punková kapela za účelem natáčení písnišek do dokumentárního filmu Vladislava Kvasničky “Aby si lidi wšimli”.

Po samowolném rozšíření těchto nahrávek nastáwá v pražském podzemí poplach. Wanastowi Vjecy začínají wystupovat na akcích často spolu s podzemními skupinami jako Michael`s Uncle, Plexis, Tři Sestry, Orlík. Prwní koncert se odehráwá na parníku Děwín za asistence policejních motorowých člunů. Po změně politického režimu v roce 1990 jsou nahrány čtyři písně znowu na raritní punkowou kompilaci “Epidemie”.

W září 1991 W.V. wydávají své první studiové album “Tak mi to teda Nandey”, kde mísí své punkowé kořeny s hardrockem. Prodej alba láme žebříčky hitparád.

W prosinci 1992 wychází druhé album “Lži, sex & prachy”. Prodej alba láme žebříčky hitparád. V březnu 1993 se kapela vydává na první velké “TOUR LŽI SEX & PRACHY” kde naplňuje sportovní haly.

Na podzim se turné znowu opakuje. V říjnu 1993 vychází “Divnoknížka”, kde Robert Kodym a P.B.CH. rekapitulují svou dosavadní dráhu. W témže roce se Wanastovky stávají nejůspěšnější kapelou jak w prodeji CD, tak w náwštěwnosti koncertů.

Zároweň wychází “Diwnoalbum”, CD sestawené z koncertních nahráwek, remixů a akustických werzí písní.

V březnu 1996 W.V. wydávají nowinkové album “Andělé”, které opět láme žebříčky hitparád. Turné “Andělé” se koná na podzim a sportovní haly praskají we šwech.

W říjnu 1997 wychází album “333 stříbrnejch stříkaček”. Prodej alba láme žebříčky hitparád.
W listopadu 1997 se koná úspěšné turné.

W srpnu a září 1998 W.V. wyjíždějí na Nescafé Tour`98, kde desetitisíce lidí zaplňují náměstí všech welkých měst v Čechách. Následují na dlouhou dobu poslední wystoupení v rámci “Vánoční akustické šňůry `98”.

W březnu 2000 wychází album “Hračky”. Prodej alba láme žebříčky hitparád. V listopadu 2001 wychází wýběrové album “Ty nejlepší věci” a zase láme žebříčky hitparád.

30. října 2006 wychází dlouhoočekávané album "Torpédo" nabité hity a dle očekáwání láme žebříčky hitparád.

22. října 2007 u příležitosti dwacátého výročí založení kapely wychází album Best of 20 let + DVD, láme žebříčky hitparád a 15. listopadu se koná welký koncert pro 7000 fanoušků a křest v pražské Sazka Areně! Kapele je předána Diamantowá deska za prodej wíce než 500.000 hudebních nosičů.

V dubnu a kwětnu 2008 kapela wyjíždí na wyprodané turné "Best of 20 let" a w létě odehraje pár festiwalů wčetně Slowenska.

Od podzimu 2008 do jara 2011 Robert Kodym skládá pro Wanastowi Vjecy plný truhly nowejch songů.

20.10.2010 se P.B.CH. rozhodl své působení ve Wanastowkách ukončit. P.B.CH. se chce v budoucnu více zaměřit na své hudební projekty, jako je tvorba filmové hudby.

12.11.2010 v dopoledních hodinách byl v rámci ranní show Miloše Pokorného a Romana Ondráčka na rádiu Frekwence 1 odvysílán rozhowor s Robertem Kodymem. Lídr WV prozradil, že staronowými členy úspěšného rockového seskupení jsou bubeník Štěpán Smetáček a baskytarista Radek Havlíček. Oba uznáwané hudebníky, kteří byli součástí Wanastowých Vjecí během první polowiny dewadesátých let, doplní stabilní kytarista Tomáš VarteckýRobert Kodym zároveň opětovně potvrdil, že na podzim 2011 kapela vydá novou desku.

10.6.2011 se odehrál 1. koncert we staronowé sestawě w domowském Mlejně w Praze.

1.7.2011 se Wanastowi Vjecy stáwají headlinerem slowenského mamutího fesťáku "TOPFEST" a tak w nowé sestawě dáwají prwní welkej koncert!

6.11.2011 je oficiálním datem wydání nowého alba "LETÍME NA WENUŠI" !!!

 


KONTAKT NA MANAGEMENT

recenze, promo CD,
rozhovory s kapelou, koncerty
managementwanastowivjecy.cz

balíček pro novináře

copyright